Розсадник декоративних рослин №1

Вирощуємо листяні, хвойні дерева і чагарники, а також щеплені форми дерев.

Quercus macrocarpa, Дуб крупноплідний

Код товару C10-QM

Quercus macrocarpa, Дуб крупноплідний

С10
160 см
475.00 грн Додати у кошик

Опис

Використання в дизайні

Декоративність дуба великоплідного найбільше підкреслює солітерна посадка. Тоді його кремезний стовбур та гілки досягають максимальної потужності та скульптурності. Дерево чудово підходить для міського озеленення вулиць та парків.

Використання в дизайні

Декоративність дуба великоплідного найбільше підкреслює солітерна посадка. Тоді його кремезний стовбур та гілки досягають максимальної потужності та скульптурності. Дерево чудово підходить для міського озеленення вулиць та парків.

 

Назву цей дуб отримав завдяки надзвичайному розміру жолудів. Вони є ласощами для американського чорного ведмедя, який, щоб добути плоди навіть відбиває гілки. За швидкістю росту та морозостійкістю дуб великоплідний майже не поступається дубу черешчатому, проте вологолюбніший. Має досить декоративний вигляд, стійкий до міських умов і його широко використовують в озелененні міст. У культурі з 1811 року.

 

Походження

Поширений практично на всій території Північної Америки, за винятком полярних та жарких пустельних областей. Часто росте на родючих ґрунтах річкових долин, іноді на супісках та сухих глинистих ґрунтах.

 

Форма

Листопадне дерево, з товстим стовбуром та розгалуженою шатроподібною кроною.

 

Розмір

Росте до 30, рідше 37 м завширшки. Є одним із наймасивніших дубів, діаметр стовбура якого сягає 3 м. Росте повільно: у 20 років може досягати висоти 6 м.

 

Тривалість життя

До 400 років.

 

Кора та стовбур

Стовбур потужний, прямий. Кора товста, світло-коричнева, вкрита вертикальними тріщинами.

 

Листя

Листки до 25 см завдовжки, обернено-яйцеподібні, довгасті, глибоколопатеві. Дві середні пазухи майже сягають центральної жилки листка, а долі біля вершини нагадують крону. Листя зверху – блискуче, темно-зелене, знизу – білувато-зелене, опушене. Восени набуває ефектного жовто-коричневого забарвлення.

 

Цвітіння

Однодомна рослина. Цвітіння відбувається невдовзі після розпускання листя. Чоловічі квіти – зеленувато-жовті сережки 4-8 см завдовжки, жіночі квіти нагадують зеленуваті короткі шипи.

 

Плоди

Жолуді овальні, великі – до 5 см, на третину охоплені бородавчастою або часто торочкуватою плюскою. Плодоносить цей дуб щорічно, але великі жолуді утворює лише раз на кілька років.

 

Корені

Потужна коренева система.

 

Освітлення

Віддає перевагу сонячним місцям.

 

Ґрунт

Надзвичайно невибагливий до родючості, кислотності та вологості ґрунту. Нечутливий до ущільнення субстрату, чудово пристосовується практично до будь-яких ґрунтовних умов.

 

Морозостійкість

Дуже морозостійкий. Витримує морози до -40. Зона морозостійкості: 2-8.

 

Обрізування та пересаджування

Рекоментовано лише санітарне обрізування. Пересаджування допускається лише у випадку надзвичайної потреби, адже дуб великоплідний погано його витримує.

 

Особливості

Дуб великоплідний є одним із найстійкіших до вогню та пожеж видів. У природі, особливо на Середньому Заході США, він найбільш розповсюджений у преріях, де пожежі часто відбуваються на початку весни або пізно восени. Рослина невибаглива та посухостійка, вирізняється толерантністю до міських умов.

Рекомендовані товари

Miscanthus giganteus , Міскантус гігантський

С3
130 см

Carpinus betuluns, Граб звичайний

ВГ
50 см
60.0 грн

Pinus mugo "Pumilio", Сосна гірська

C7
40

Salix matsudana "Tortuosa", Верба китайська

С45(C)
350 см
1745 грн

Callicarpa bodinieri, Бісер синій, Пурпурова красуня

С5
90 см

Juniperus sguamata "Blue Carpet", Ялівець лускатий

С3
40 см

Metasequoia glyptostroboides, Метасеквоя розсіченошишкова

С10
220 см

Liriodendron tulipifera, Тюльпанове дерево, Ліріодендрон тюльпановий

С10
120 см

Forsythia x intermedia "Lynwood", Форзиція середня

С10
140 см

Gleditsia triacanthos, Гледичія колюча

ВГ
400 см

Cornus kousa, Дерен коуса

С10
230 см

Parthenocissus tricuspidata 'Veitchii', Виноград дівочий 'Віча або Вічі', Плющ бостонський, Плющ японський

С3
50 см