Розсадник декоративних рослин №1

Вирощуємо листяні, хвойні дерева і чагарники, а також щеплені форми дерев.

Paulownia tomentosa, Павловнія, Адамове дерево

Код товару C10-PT

Paulownia tomentosa, Павловнія, Адамове дерево

С10
40 см
415.00 грн Додати у кошик

Опис

Використання в дизайні

Дерево можна висаджувати поодинці або групами для утворення великих затінених місць. Завдяки видовищному цвітінню павловнія стане центром композиції у квітневому саду. Однак опале листя і плоди можуть створювати незручності.

Використання в дизайні

Дерево можна висаджувати поодинці або групами для утворення великих затінених місць. Завдяки видовищному цвітінню павловнія стане центром композиції у квітневому саду. Однак опале листя і плоди можуть створювати незручності.

 

Німецькі природознавці Філіп Зібольд та Йозеф Цуккаріні назвали рослину павловнією на честь дочки російського імператора Павла I — красуні Анни Павлівни (1795–1865). Це дерево є рекордсменом росту для широколистяних рослин нашого клімату. Річний приріст може складати 4 м або навіть більше. Квітуча павловнія є прикрасою будь-якої вулиці чи саду. Деревина дуже легка (вважається однією з найлегших листяних порід) та м‘яка, добре обробляється. Висушується швидко й легко. В Японії та Китаї з неї виготовляють меблі, музичні інструменти, предмети щоденного вжитку. З насіння одержуть олії, які використовують для виготовлення знаменитих японських лаків.

 

Походження

Китай.

 

Форма

Листопадне дерево з широкою, розлогою кроною, незвично товстими, трохи жорсткими, пагонами та надзвичайно великим, світло-зеленим листям.

 

Розмір

Заввишки 12–30 м та завширшки 8–18 м. Річний приріст у висоту складає 40–45 см, у ширину — 20 см. Перші 10 років росте швидше, з віком швидкість росту сповільнюється, приріст зменшується до 20–30 см.

 

Тривалість життя

До 100 років.

 

Кора та стовбур

Стовбур товстий, діаметром до 80 см, правильний, циліндричний, низько розгалужений. Кора тонка, сіра, з повздовжніми борозенками. Молоді пагони товсті, світло-коричневі, пустотілі і спочатку опушені.

 

Листя

Листя велике, завширшки до 25 см, завдовжки до 30 (у екземплярів з більш інтенсивним ростом навіть до 70 см). Розпускається пізно, опадає в листопаді. Колір восени не змінюється, листя опадає зеленим, потім стає коричневим.

 

Цвітіння

Квіти великі, до 6 см в діаметрі, фіолетово-блакитні, всередині — з жовтою смугою, нагадують наперсток. Збрані у волоті до 30 см завдовжки. Бутони закладаються наприкінці літа, перезимовують і розпускаються наступної весни у квітні–травні, ще до розпускання листя. Квіти пахучі, комахозапильні.

 

Плоди

Сіро-коричневі, гостро-яйцеподібної форми, здерев‘янілі коробочки величиною з волоський горіх. Дозрівають у вересні-жовтні, зберігаються на дереві протягом усієї зими. Плодоносить рослина з 5–6 років.

 

Корені

М‘ясисті, основні корені — глибокі, ніжні та вразливі.

 

Освітлення

Світлолюбна рослина. Надає перевагу відкритим, добре освітленим ділянкам.

 

Ґрунт

До ґрунтів невибаглива, росте на будь-яких, навіть на сухих субстратах, із вмістом вапна до 2 %. Проте найкраще розвивається на глибокому, помірно зволоженому, дренованому, досить родючому глинистому ґрунті. Не любить посухи та перезволоження.

 

Морозостійкість

Витримує низькі температури. Протягом перших років життя — до -26 ºС, доросла рослина — до -30 ºС.

 

Обрізування та пересаджування

За виникнення необхідності дерево можна щовесни зрізати під пень.

 

Особливості

Погано витримує сильні вітри. Кора чутлива до механічних пошкоджень. У молодих рослин однорічні пагони частково обмерзають, та з віком рослина стає стійкою до морозів. 

Рекомендовані товари

Taxodium distichum, Таксодіум дворядний, Кипарис болотний

С25
180 см

Cladrastis lutea, Жовте дерево, Кладрастис жовтий, Кладрастис кентукський

C45(C)
200 см
1195 грн

Плівка для щеплення парафілм

Рулон: довжина - 27 метрів, ширина - 12,5 мм

Juniperus communis, Ялівець звичайний

С3
60 см

Salix matsudana "Tortuosa", Верба китайська

С45(C)
350 см
1745 грн

Euonymus alatus, Бересклет крилатий

С7
60 см

Gleditsia triacanthos, Гледичія колюча

С60
400 см
2225 грн

Buxus sempervirens, Самшит вічнозелений

ВГ
40 см

Juniperus communis, Ялівець звичайний

ВГ
200 см
1965 грн

Acer rubrum , Клен червоний

C25(C)-AGn
350
1125 грн

Catalpa speciosa , Катальпа північна, західна, прекрасна

C125(C)
350
2500 грн

Yucca filamentosa, Юкка нитчаста

ВГ
65 см
85.0 грн