Розсадник декоративних рослин №1

Вирощуємо листяні, хвойні дерева і чагарники, а також щеплені форми дерев.

Euonymus alatus, Бересклет крилатий

Код товару C7-EA

Euonymus alatus, Бересклет крилатий

С7
60 см
615.00 грн Додати у кошик

Опис

Використання в дизайні

Густе галуження в поєднанні з темно-зеленим кольором листя робить бруслину прикрасою будь-якого і навіть найвишуканішого саду. Її щільна і одночасно ажурна крона з дрібними листочками створює чудернацькі малюнки, що нагадують мозаїку. Восени краса бруслини розкривається повною мірою. Буквально за тиждень листя змінює забарвлення до невпізнання: там,   де нещодавно переважав насичений зелений колір, з‘являються яскраві червоні, помаранчеві та жовті плями, які за лічені дні охоплюють всю рослину. І навіть наприкінці жовтня, коли листя опадає, бруслина не втрачає своїх декоративних якостей — її яскраві оригінальні плоди тішитимуть око до початку справжніх морозів. Пробкові крила на гілках створюють відчуття легкості і мають особливо ефектний вигляд, коли взимку на їхніх ребрах затримується сніг.Бруслину використовують як яскравий фокусний солітер для створення рівного стриженого живоплоту, в рабатках, бордюрах, на кам’яних гірках. Ефектний вигляд вона має в деревно-чагарникових композиціях. Добре переносить  формувальну стрижку. Бруслина незамінна в якості рослини, що заповнює простір та надає легкість ландшафтній композиції. Рекомендована навіть для невеликих присадибних ділянок. Чудово росте в міських умовах. 

Використання в дизайні

Густе галуження в поєднанні з темно-зеленим кольором листя робить бруслину прикрасою будь-якого і навіть найвишуканішого саду. Її щільна і одночасно ажурна крона з дрібними листочками створює чудернацькі малюнки, що нагадують мозаїку. Восени краса бруслини розкривається повною мірою. Буквально за тиждень листя змінює забарвлення до невпізнання: там,   де нещодавно переважав насичений зелений колір, з‘являються яскраві червоні, помаранчеві та жовті плями, які за лічені дні охоплюють всю рослину. І навіть наприкінці жовтня, коли листя опадає, бруслина не втрачає своїх декоративних якостей — її яскраві оригінальні плоди тішитимуть око до початку справжніх морозів. Пробкові крила на гілках створюють відчуття легкості і мають особливо ефектний вигляд, коли взимку на їхніх ребрах затримується сніг.
Бруслину використовують як яскравий фокусний солітер для створення рівного стриженого живоплоту, в рабатках, бордюрах, на кам’яних гірках. Ефектний вигляд вона має в деревно-чагарникових композиціях. Добре переносить  формувальну стрижку. Бруслина незамінна в якості рослини, що заповнює простір та надає легкість ландшафтній композиції. Рекомендована навіть для невеликих присадибних ділянок. Чудово росте в міських умовах. 

 

Бруслина — це давній рід рослин, який поширився по Землі ще в третинний період. Бруслина крилата відрізняється надзвичайною здатністю пристосовуватись до найрізноманітніших екологічних умов. Завдяки ефектному забарвленню це одна з найкрасивіших рослин осіннього сезону. Раніше її деревину використовували в токарній справі, а також для виготовлення деревного вугілля. Насіння додавали як інгредієнт для виготовлення мила жовтих кольорів. У наш час бруслина крилата незамінна при створення ландшафтних композицій будь-яких розмірів.

 

Походження

Природний ареал — Японія, Маньчжурія та Центральний Китай. Трапляється у світлих лісах і заростях кущів.

 

Форма

Листопадний кущ або невелике дерево з широкою, розлогою, дірчастою кроною.

 

Розмір

Висота та діаметр крони  2–3 м (до 4). Щорічний приріст у висоту і ширину майже 15 см. З віком розростається більше в ширину.

 

Тривалість життя

Більше 50 років.

 

Кора та стовбур

Гілки орієнтовані вертикально і горизонтально, чотиригранні, ребристі. На гілках розташовані пробкові нарости, які утворюють гострі краї.

 

Листя

Листки завдовжки 3–5 см, овально-загострені, зелені. Яскравого осіннього забарвлення, кармінно-червоного або бузково-червоного, бруслина набуває рано. Відтінки кольору можуть дуже відрізнятися залежно від умов освітлення, зокрема в тіні листя стає бузково-рожевим.

 

Цвітіння

Рясно цвіте у травні-червні. Красиві жовтувато-зелені квіти, на жаль, мало помітні через дрібний розмір.

 

Плоди

Плід — шкіряста чотиригранна коробочка, яка під час дозрівання набуває забарвлення яскравих відтінків. Насіння чорне, блискуче, частково вкрите яскравим помаранчево-червоним принасінником, неїстівне. Дозріває з серпня по жовтень, залишається на гілках значно довше, ніж листя, практично всю зиму. Плоди бруслини містять ряд отруйних алкалоїдів, але в невеликій кількості. Вони солодкуваті, проте мають надзвичайно неприємний присмак, тому з’їсти дозу плодів, достатню для отруєння дорослої людини, надзвичайно складно. Мають сильний блювотний та проносний ефект, незалежно від кількості спожитих плодів.

 

Корені

Коренева система сильно розгалужена, поверхнева, густа, і тому чутлива до ущільнення ґрунту та механічним пошкодженням.

 

Освітлення

Світлолюбна, але витримує і напівтінь. Проте в рослини, що виросла на затемненій ділянці, осіннє забарвлення не буде таким яскравим.

 

Ґрунт

Надає перевагу плодородним, добре аерованим ґрунтам, до значення рН невибаглива. Не витримує надмірного зволоження та ущільнення ґрунту.

 

Морозостійкість

Витримує температуру до -35 °C.

 

Обрізування та пересаджування

Чудово пеносить обрізування та формування. Легко приживається після пересаджування.

 

Особливості

Бруслина добре пристосована до міських умов, газо- та димостійка рослина. Вимагає регулярного підживлення мінеральними добривами. 

Рекомендовані товари

Miscanthus giganteus , Міскантус гігантський

С3
130 см

Betula nigra, Береза чорна, Береза річкова

ВГ
500 см
2480 грн

Rhus typhina, Сумах оленорогий

С15
200 см

Ginkgo biloba, Гінкго дволопатеве

C7
100 см

Metasequoia glyptostroboides, Метасеквоя розсіченошишкова

С25
220 см
1295 грн

Juniperus media "Gold Star", Ялівець середній

С3
40 см

Cornus kousa, Дерен коуса

С10
230 см

Gymnocladus dioicus, Бундук дводомний, Кавове дерево кентукське

С7
90 см

Acer palmatum "Dissectum", Клен японський

С10
90 см

Laburnum alpinum, Золотий дощ альпійський, Бобівник

С25
200 см
1045 грн

Salix matsudana "Tortuosa", Верба китайська

С45(C)
350 см
1745 грн

Acer rubrum , Клен червоний

ВГ
350 см
1365 грн